Webstyle produced NavBar
aktuality
podrobnosti
fotky
A muži
B muži
dorostenci
starší žáci
mladší žáci
starší elévové

images/muzstvo67v.jpgTělovýchovná jednota Spartak Kosičky byla oficiálně založena dne 7.července 1966.
Podnět k jejímu založení dala zdejší sportumilovná mládež, jíž obec sama i blízké okolí v hojné míře oplývá. Jelikož podmínky pro provozování sportovní činnosti zde byly příznivé, bylo správným řešením proslavit obec i na poli sportovním. Do čela jednoty byl zvolen místní řídící učitel pan Petr František.
Činnost zahájil pouze oddíl kopané, jehož vedením se ujal pan Volejník Josef.
Kádr mužstva kopané v této době tvořili tito hráči :
Bareš, Chlad Vl., Dymeš J., Chlad V., Beneš, Krejčí, Chlad Jar., Dymeš V., Chlad Ant., Kvasnička, Vávra, Huňáček, Vaníček.

Ve svém počátku bylo mužstvo přijato do nejnižší soutěže hradeckého okresu pro ročník 1966-67.Soutěž musela být zahájena na propůjčeném hřišti v Měníku, jelikož hřiště v Kosičkách neodpovídalo regulím.
V ročníku 1967-68 bylo mužstvo v důsledku reorganizace přeřazeno do III.třídy na základě umístění v první polovině tabulky.
V této třídě jsme však vydrželi pouze jeden ročník a byli jsme opět přeřazeni do nejnižší soutěže, jelikož jsme neměli žádné mládežnické družstvo.
Ani v této soutěži jsme se dlouho "neohřáli" a hned v následném ročníku regulérně postoupili zpět do III.třídy.
images/muzstvo74v.jpgTuto soutěž jsme hráli pouze dva roky (ročníky 1969/70 až 1971/72) a postoupili do tehdejší II.třídy, ve které jsme opět byli jedním z aspirantů postupu a téměř celou sezónu vedli.O postup jsme přišli až v posledním kole prohrou v Myštěvsi. Vše jsme si vynahradili o rok později (1973/74) a postup do I.B třídy si již nenechali uniknout.
V této soutěži jsme vydrželi tři sezóny a v ročníku 1976-77 sestupujeme zpět do okresního přeboru. Tuto soutěž hrajeme nepřetržitě 11 let až do ročníku 1987-88, kdy po 16 letech sestupujeme do III.třídy.
O dva roky později se vracíme do okresního přeboru a opět patříme mezi aspiranty postupu. images/muzstvo95v.jpg V tomto roce také zaznamenáváme asi největší pohárový úspěch, kdy postupujeme přes mužstva z vyšších tříd až do finále oblastního poháru, kde po statečném výkonu prohráváme 4:0 s tehdy již jistým divizním účastníkem AFK Chrudim.

V úvodních letech se nám v I.B třídě příliš nedaří a pohybujeme se spíše v dolní polovině tabulky. Zlom přišel až v sezóně 2000/01, kdy končíme na 5. místě. Zatím největšího úspěchu dosahujeme v sezónách 2002/03, kdy jsme obsadili druhé místo bod za postupujícími Lázněmi Bělohrad a o rok později končíme na 3. místě.

nahoru